Рубрики

Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 • Деренчання в трубах з'являється, коли зазор між штоком і гніздом у результаті зношування ущільнювальної прокладки збільшується. У цьому випадку ущільнювальну прокладку заміняють. Але якщо після заміни прокладки шум не припиняється, а тільки змінює свою тональність, рекомендується небагато підточити прокладку по діаметрі під кутом 45°.

  Continue reading »

  Tags: , , , ,

 • Найбільш доступний спосіб захисту труб усередині будівлі - це покриття їхнім розчином казеїнового клею із цементом у співвідношенні 3:1. Спочатку труби очищають від іржі. Після того, як покриття просохне, його ретельно олифят і покривають олійною фарбою.

  Continue reading »

  Tags: , , , ,

 • Найчастіше ремонту й заміни вимагають видаткові крани. Найпоширеніша причина протечки кранів - це зношування гумових прокладок. Замінити її досить легко. Прокладка - це кружечок гуми, що перекриває просвіт усередині вентиля при закриванні крана. Якщо прокладка зношена, просвіт закривається не повністю, і кран продовжує пропускати воду в закритому положенні.

  Continue reading »

  Tags: , , , , , , ,

 • вентилі й крани

  До водорозбірних арматур ставляться крани (водорозбірні, туалетні, писсуарные, поливальні, змивні), поплавкові клапани, а також змішувачі, використовувані при наявності гарячого водопроводу.

  По способі установки водорозбірні арматури ділиться на настільну, настінну й убудовану.

  Continue reading »

  Tags: , ,

 • Установлюють водосчетчики двох типів: крыльчатые й турбінні. Крыльчатые лічильники з робочим органом у вигляді крильчатки, вісь якої розташована перпендикулярно потоку, випускають діаметром 10-50 мм. Такими лічильниками вимірюють невеликі витрати. Турбінні лічильники з робочим органом у вигляді турбинки, вісь якої збігається з напрямком руху потоку, випускають більших діаметрів - 50-200 мм. Їх застосовують при більших витратах води.

  Continue reading »

  Tags: ,

 • Водопостачання - сукупність заходів щодо забезпечення споживачів водою в необхідних кількостях і високій якості.

  Водопроводом називається комплекс інженерних споруджень і пристроїв для одержання води із природних джерел, очищення й транспортування її споживачам. По призначенню водопроводи підрозділяються на господарсько-питні, протипожежні, виробничі, поливальні. Господарсько-питний водопровід подає воду для питва, готування їжі й проведення санітарно-гігієнічних процедур (умивання, мийка продуктів, прання, промивання унітазів, збирання приміщень і т.д.).

  Continue reading »

  Tags: , , , , , , ,

 • Тепло в нашому будинку залежить ще й від того, наскільки добре ми можемо зберегти його у своїй квартирі. Герметичні вікна й двері, відсутність щілин у підлозі й стелях значно зменшать енерговитрати на обігрів житла. Адже навіть користуючись центральним опаленням, ми практично щозими змушені включати электрокамины для додаткового обігріву або в особливо важких випадках - обігріватися газовою плитою. Створення буферних зон - засклених балконів і лоджій - значно поліпшує теплоізоляцію в будинку.

  Continue reading »

  Tags: , , ,

 • У цей час застосовують системи опалення з нижнім розведенням, у яких вертикальні стояки для зменшення марних тепловтрат розміщають уздовж внутрішніх стін будівлі. Опалювальні прилади, установлені в зовнішніх стін, підключають до розподільної гребінки за допомогою теплопроводів, які прокладають по підлозі квартири. Така схема розведення теплопроводів називається променевий. Теплопроводи виготовляють із захищеної від зовнішньої корозії стали або з термостійких полімерів. При обробці приміщень теплопроводи, розташовані в підлозі, заливають бетоном і закривають паркетом, лінолеумом або спеціальним покриттям.

  Continue reading »

  Tags: , , ,

 • Переважна більшість наших квартир обігрівається батареями центрального опалення. З котельні пар надходить по трубах у замкнуту систему, по якій він циркулює й обігріває приміщення. Радіатори опалення складаються із секцій, або ребер. Бувають плоскі радіатори, зустрічаються й опалювальні елементи, що складаються із труби й розташованих на ній металевих пластин. Пластини нагріваються від труб і обігрівають повітря навколо. Тепле повітря піднімається нагору, а холодний знову нагрівається радіатором. Якщо ваша система опалення автономна, виходить, у будинку встановлений окремий казан. Різні види казанів працюють на різних видах палива - газ, дрова, мазут, вугілля. Існують також універсальні казани, які можуть працювати на будь-якім пальному. Бувають казани й печі, що працюють від електрики. Але їхня дорожнеча зробила їх досить непопулярними. У нашій країні такі типи опалювальних казанів майже не зустрічаються. Але, яким би не було джерело енергії, якщо у вашому будинку є радіатори, це значить, що опалення у вас парове.

  Continue reading »

  Tags: , , , , , , , ,

 • Відомості, викладені в цьому розділі, обов'язково вам придадуться. Якщо не сьогодні, то в майбутньому, і їх можна використати в якості спрощеної довідкової літератури. Цих відомостей цілком достатньо, щоб розбиратися й управлятися з електроустаткуванням, установленим у вашому будинку. На закінчення пропоную зразкову таблицю потужності електропобутових приладів. Можливо, вона придасться вам на той випадок, якщо виникне необхідність приблизно розрахувати надійність проводки або ємність запобіжників, окремо або разом. У таблиці дані зразкові значення в одиницях потужності. Якщо потрібно визначити силу струму в амперах, варто одержати шукану величину шляхом розподілу потужності на напругу в мережі. Нагадую, що на території нашої країни вона дорівнює 220 Вольт, плюс-мінус 5 Вольтів.

  Continue reading »

  Tags: , ,

« Previous Entries