Рубрики

Февраль 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
 • Для лицювальних робіт застосовуються розчини марок 50, 75 і 100. Облицювання плитами, лицьовою цеглою й іншими виробами, виконувана одночасно із кладкою стін, виробляється на тім же розчині, що й кладка стіни (марка не нижче 25).

  Для кріплення плит до поверхні вже зведених стін у якості в'язкі застосовується цемент марки не нижче 300. Якщо плити зміцнюють тільки на розчині без конструктивної перев'язки їх із кладкою, то цемент повинен мати марку не нижче 50.

  Continue reading »

  Tags: , , ,

 • Поверхні з рівною підставою, наприклад, великопанельні стіни, облицьовують із застосуванням мастик.

  Мастикою називають пластичну суміш із в'язкого, тонкомолотого наповнювача й різних добавок. Найменування мастиці дають по виду в'язкого матеріалу – поливинилацетатная, каніфольна, перхлорвінілова, бітумна й т.д.  Мастики на синтетичні сполучним забезпечують міцне й надійне зчеплення з підставою, достатню водо-и морозостійкість. Вони не містять токсичних речовин.

  Continue reading »

  Tags: , ,

 • Для захисту від агресивних впливів середовища на хімічних підприємствах настилання плиткових підлог і облицювання стін виконують на кислототривких розчинах марки 150-200.

  Кислототривкі розчини складаються з в'язкого, заповнювача, наповнювача, отвердителя й добавок. В'язке – рідке скло (натрієв або калієве) – являє собою рідина жовтий або коричневий кольори. Заповнювачем є природний кварцовий або штучний пісок - з бою штучних керамічних виробів, граніту й інших кислостойких гірських порід. Крупность зерен піску не повинна перевищувати 1,2 мм. Наповнювач - тонкомолотий порошок з діабазу, андезиту й інших кислотостойких гірських порід або кислототривкого цементу, які вводять у склади стосовно заповнювача (піску) у пропорції 1:1 або 1:3. Отвердитель - тонко здрібнений порошок кремнефтористого натрію. Введення полімерних добавок (фурфуролу, фуриловыого спирту й ін.) надає покриттям з кислототривких розчинів щільність і непроникність при впливі кислот, води й інших рідин.

  Continue reading »

  Tags:

 • Для звичайних облицювань застосовуються цементні розчини. Розчини повинні легко розподілятися рівним суцільним шаром необхідної товщини, щільно прилягаючи до підстави. Якість розчинної суміші характеризується рухливістю, тобто  глибиною занурення еталонного конуса, рівної 5–6 див, і водоудерживающей здатністю, тобто  здатністю не розшаровуватися при укладанні на пористу підставу. У противному випадку затверділий розчин буде мати недостатню міцність.

  Continue reading »

  Tags:

 • Клей для плитки підрозділяється на кілька видів, які розрізняються, в основному, по області застосування (внутрішні або зовнішні роботи, сухі, вологі або мокрі приміщення, басейни, фонтани, горизонтальні, вертикальні поверхні), а також по використовуваній плитці (керамічна, мармурова, кам'яна, мозаїчна). Всі види клеячи для плитки приготовляются основі цементу, кварцового фракційного піску й комплексу хімічних добавок. «Життєздатність» плиткових клеїв - 2 години, можливість приклеювання плитки з моменту нанесення на основу (відкритий час) і час схоплювання - 10-20 хвилин. Всі клеї «AlinEX СЭТ» - водостійкі. До морозостійких видів можна віднести AlinEX Сэт 301, AlinEX Сэт 302, AlinEX Сэт 303, AlinEX Сэт 305, AlinEX Сэт 306, AlinEX Сэт 308, AlinEX Сэт 309. До неморозостійких - AlinEX Сэт 300, що використається при проведенні лицювальних робіт усередині приміщення.

  Continue reading »

  Tags: , , ,

 • Цементні розчини. Для облицювання стін застосовують наступні склади - 1:4 (1 частина цементу, 4 частини піску), для настилання підлог - 1:4-1:6. (на 1 об'ємну частину цементу марки 300 або вище беруть 4-6 об'ємних частин піску).

  Казеїново-цементна мастика застосовується в основному для облицювання стін. Наготовлюють мастику так. Беруть сухий казеїновий клей марки ПРО (звичайний) - 1 частина, портландцемент марки 400-500-3 частини, дрібнозернистий річковий пісок – 1 частину, воду – 2,5 частини. Казеїновий клей поміщають у та кількість води, що зазначено в рецепті, ретельно перемішують протягом 30 хв до повного розбухання зерен. Потім готовлять суху цементно-піщану суміш, додають її в казеїновий клей і знову ретельно перемішують. Якщо утворилися грудки, то мастику проціджують через сито з осередками 1 X 1 мм.

  Continue reading »

  Tags:

 • Клейові (крейдові) склади застосовують для внутрішніх робіт з оштукатурених бетонних поверхонь.

  Клейові склади, або кодеры, бувають білі, що складаються з однієї крейди, і кольорові, які складаються із крейди й пігментів.

  Склад колера білих кольорів (побілки) такий: крейда сіяний-1000 м; ультрамарин-до 40 м; клей плитковий – 60–80 м; вода – близько 3 л.

  Continue reading »

  Tags: , ,

 • До синтетичних клеїв відносять карбоксиметилцеллюлозу, метилцелюлозу й розчини полвинилацетата.

  Карбоксиметилцеллюлоза технічна (КМЦ) – натрієва сіль целлюлозогликолевой кислоти, одержувана при взаємодії лужної целюлози з монохлорацетатом натрію або монохлоруксусной кислотою. По зовнішньому вигляді КМЦ – дрібнозернистий порошок білий або кремовий кольори. Розчинність у воді не менш 99,3 %.

  Continue reading »

  Tags:

 • До рослинних клеїв ставляться клеї із крохмалю, борошна й декстринів.

  Клей із крохмалю виготовляють у такий спосіб. Спочатку крохмаль заливають холодною водою й перемішують, потім заварюють гарячої й кип'ятять. Утвориться густий клейстер. Крохмальний клейстер застосовують як у чистому виді, так і в сумішах із тваринними клеями для приклеювання шпалер.

  Continue reading »

  Tags:

 • До тваринних клеїв відносять кістковий, міздровий і казеїновий.

  Кістковий клей виготовляють зі знежирених і відполірованих костей тварин. Він буває наступних видів: галерта, плитковий, дроблений, гранульований і лускатий. Галерта - виварений з костей бульйон, випарений до клейового стану. Плитковий - розрізана на плитки галерта, висушена до твердого стану. Дроблений - частина плиткового клею, просіяна через сито з отворами в 10 мм. Гранульований клей - однорідні, чешуйчатоподобные гранули, від жовтого до темно-коричневих кольорів, пропущені через сито з отворами в 10 мм. Лускатий клей жовтуватих кольорів, його частки ненормованих розмірів мають вигляд пластівців і порошку.

  Continue reading »

  Tags: ,

« Previous Entries